O Jelenovi

jelen_obrazky na web_v1_ 

Jelen má o praní, mytí a čištění jasno. Chce, aby se co nejvíce z nás chovalo šetrně k přírodě, pokožce i prádlu. Aby tomu tak bylo, musí být vše od Jelena zároveň účinné i cenově dostupné. 

 

jelen_obrazky na web_v1_2  

Mýdlo s Jelenem vyjadřuje základní názor na boj se špínou: je účinné, šetrné k pokožce a biologicky velmi lehce odbouratelné. Je proto základem většiny produktů, které Jelen vyrábí.

 

jelen_obrazky na web_v1_oprava

K přírodě šetrné jsou pouze ty látky, které se v ní beze zbytku samy odbourávají. A nejlépe to dělají ty, které z přírody pocházejí. Proto Jelen vybírá pouze přírodní tenzidy pocházející z rostlinných tuků. Funguje to tak, že se tenzid jedním svým koncem naváže na špínu a druhým koncem na molekuly vody. Částice nečistot se tedy rozptýlí ve vodném roztoku a vaše pračka je prostě vymáchá. Přírodní tenzid se pak ve vodě velmi rychle odbourá.

Použití sody, která vodu změkčí, umožňuje použít tak akorát velké množství tenzidů, aby praní i čištění bylo co nejúčinnější. 

Produkty JELEN nejsou testovány na zvířatech. 

jelen_obrazky na web_v1_4

Nejlepší obal by byl žádný obal. Jenže každý někdy potřebujeme prostě nakoupit. Proto je 100 % obalů, které Jelen vyvíjí a používá, recyklovatelných. 

Jelen také zásobuje i bezobalové prodejny. Pro domácnosti má i lehké obaly náhradních plnění, které obsahují zlomek váhy standardního obalu. Tudy vede cesta. Jelen bude rád, když budeme takové obaly vyhledávat a používat. 

 

Plníme co nejvíce

Čím je v balení méně vzduchu, tím více se šetří doprava. I proto se Jelen snaží plnit krabice tak moc, jak to jen jde. V našich baleních tak koupíte větší počet pracích dávek. A na doplnění zboží do obchodů tak vystačí mnohem méně aut.

 

Hranaté láhve se lépe skládají

Jelen má hranaté láhve. Lépe se při přepravě skládají vedle sebe i nad sebe. Na paletu se tak vejde více kusů a nedochází ke zbytečnému převážení vzduchu, jako u lahví, které mají kulatý tvar. Vedle toho se i hezky rovnají v koupelně.

 

 kluk_holka_RGB